حافظه نهان تو گوشی به چه معناست؟

حافظه نهان تو گوشی من نزیدک به سه گیگ شده. اصلا این حافظه نهان چیه؟ چطور می تونم اطلاعات داخل اون رو مشاهده کنم.  اگه پاک کنم مشکلی پیش میاد؟ عکس و فیلم های من که داخل این حافظه نهان که نیست، هست؟

mobina کاربر عادی ‎پرسیده شد در در آبان ۵, ۱۳۹۷ تلفن همراه.

تمامی نرم افزار هایی که در گوشی نصب می کنید، به همراه نصب و در هنگامی استفاده فایل های رو در حافظه گوشی ایجاد می کنند که روند استفاده از اون نرم افزار را بهبود ببخشند. برای مثلا وقتی از اینستاگرام استفاده می کنید عکس رو تماشا می کنید اینستاگرام عکس ها دیده شده رو به عنوان کش در گوشی ذخیره می کنه وقتی دوباره اپ رو باز می کنید اینستاگرام از کش و یا همون حافظه نهان خودش استفاده می کنه و عکس ها رو به نمایش می ذاره و دوباره از اینترنت برای دانلود اون ها استفاده نمی کنه. ولی اینستاگرام برای همیشه این حافظه نهان رو نگه نمی داره و بعد یه مدت پاک می کنه. ولی تمام نرم افزار ها این کار رو نمی کن. برای مثلا تلگرام هیچ وقت به صورت پیش فرض حافظه نهان یا همون کش رو پاک نمی کنه مگه اینکه شما در تنظیمات نرم افزار مشخص کرده باشید که بعد یک هفته پاک کنه.  خیلی از نرم افزار ها مشکلات ساختاری بیشتر دارن و اصلا یادشون میره که این کش ها رو پاک کنن. حتی بعضی از نرم افزار ها رو وقتی پاک می کنید هنوز بخشی از حافظه گوشی رو اشغال می کنن.
پاک کردن جافظه نهان یا همون کش مشکلی برای گوشی پیش نمیاره. شما می تونید برای اینکه مقداری از حافظه گوشی رو برگردونید هر چند وقت یک بار این فایل ها رو پا کنید.  اگه مشکل فضا در گوشی خودتون دارید می تونید در تنظیمات تلگرام مشخص کنید که هر هفته کش مربوط به تلگرام رو پاک کنه.

mehdi6404 مدیر Answered در آبان ۶, ۱۳۹۷.

‎جواب شما

‎با پرسش سوال خود شما با privacy policy and قوانین این سایت موافقت کرده اید‫.‬